Search Results

נמצאו 30 תוצאות

  פוסטים בבלוג (6)
  • בשם האהבה

   אני לא הומו. אני מאוהבת. אני נמשכת מינית. אני כל כך מקנאה בו בחבר שלי. והוא ? הוא משחק בה, מנצל אותה, מנצל את האהבה הבוסרית שלה אליו, את התלות שלה בתשומת הלב שלו. דואג לספר לי כל פרט מהמפגשים שלהם, לדווח על כל התקדמות ואני כבר לא יודעת אם הוא יודע שאני מאוהבת ומטפח את מנגנון האגו הגברי שלו, או שהוא סתם נהנה לספר לי על מעלליו וכיבושיו בשם אותו מנגנון. אני מנסה לשכנע אותה להפסיק להיפגש עמו. מנסה לעשות זאת בשם הידידות ביננו תוך שאני מסתירה את כל מה שאני יודעת, את שברון הלב שלי מכל דיווח שלו והיא בשלה. היא מאוהבת. היא ממש מכושפת. מתמסרת לו כל פעם יותר בפגישותיהם הסודיות בקליניקה של אמו הפסיכולוגית, רחוקים מכל עין משגיחה שכן הם עצמם ילדים שחוטאים לגופם כל אחד ממניעיו הוא. היום הגורלי הגיע. הוא מספר לי שהיום יסיים את המערכה לכיבוש ליבה, נכון יותר לכיבוש גופה של אהובתי. אני יוצאת מדעתי. היא שלי. אתה מנצל אותה, אני יודעת ששנייה אחרי, לא תזרוק לעברה מבט יותר. אני יודעת שאתה מתכוון לשבור לה את הלב, לרסק לה את הנשמה. אני ערוכה לאסוף את השברים, אך רסיסי ליבה ולאחותם אך כל כך רוצה למזער את הנזק. בהארה של רגע אני מחליטה לפרוט על המנגנון המרכזי במוחו – האגו. מה משמח יותר גברבר צעיר מלהרשים את חבריו בביצועיו ? אני מציעה לו הצעה שהוא לא יכול לסרב לה. תן לי להיות שם, בפינה נסתרת, לצפות בכובש הדגול מסמן עוד וי בטבלת הכיבושים. כצפוי הוא לא מצליח לסרב. הערב יורד על קרית ביאליק, הקליניקה סיימה את יום עבודתה והיא מוכנה למשמרת שניה, המשמרת שלו. הכל ערוך, אני בפינה שלי, דפיקות בדלת. הוא ניגש לדלת הקליניקה ופותח אותה, היא עומדת שם, קורנת. לבושה בחולצה ירוקה וג'ינס קצרים, שיערה אסוף לשתי צמות והיא מחייכת חיוך נאיבי. אין לה מושג מה עתיד להתרחש בדקות הקרובות. תוך שתי דקות בדיוק הם זו בזרועות זה וזה בזרועות זו, מתקדמים במהירות שאפילו הוא עצמו לא ציפה לה. מה אני עושה ? איך אני עוצרת את המפגש הזה מהתדרדרות לתהום ? איך אני מצילה את אהובתי משיניו ולפיתתו ? האם לצאת מהארון ??? לצאת ממחבואי, לחשוף עצמי, לסכן את החברות שלי עמו ואת העתיד שלי איתה ? כמה כבר קשה לצאת מהארון ? בהבזק של רגע אני מקבלת החלטה, יוצאת החוצה וטורקת את הדלת, לא משאירה שום מקום לספקות – אני כאן. הלם מוחלט. היא אוספת את בגדיה, מתלבשת במהירות ורצה לעבר הכניסה, אני מביטה בו היישר לתוך עיניו, ניצחתי עוד מערכה בקרב על אהבתי. אני רצה אחריה אך היא מהירה ממני ונעלמת בחסות המבוכה. אני מנסה לאזור אומץ לפנות אליה שוב. מביטה בה בכיתה, בכל שיעור, בכל שעה. היא מביטה חזרה, מבוישת. אנו מסתירות סוד. הסוד שלנו. והוא יחיה איתנו לנצח. נזכר בו לא מעט בשנים שיבואו, באירועים שונים, נתמודד עימו שוב ושוב. ערב ל"ג בעומר. חודשיים שאני מכרכרת סביבה, באה אליה, מצחיקה אותה. כל כך אהבתי להצחיק אותה. היה לה צחוק ששבה את ליבי. חשף שתי גומות וערימה של נמשים כתומים שנראה שהתמסרו לחלוטין לחיוכה. הרגשתי שאני לא מצליחה לעצור את עצמי, שזה כעת או לעולם לא, הרגשה שארגיש עוד פעם אחת בלבד ממש מולה בעוד 25 שנים מאותו ערב, מאותו ספסל. גילי, אני אוהבת אותך. אני רוצה שתהי חברה שלי, בת הזוג שלי. אני מבטיחה להצחיק אותך כל החיים. לשמור עליך. להיות שלך. נאמנה לך לנצח. היא לא ענתה לי. לפתע חשתי את ידה לופתת את ידי בחום ומזמינה אותי להתקרב אליה. שעתיים ישבנו על הספסל שמול ביתה, אוחזות ידיים ומביטות אחת בשנייה.

  • מסע חיי - מתחילים מהסוף

   19.5.18, סינמטק תל אביב, הקרנת בכורה לסרט משפחה בטרנס. הסרט מסתיים ואנחנו מתבקשים לעלות לבמה. אני קמה, פונה לשמאל ואחרי כאפרוחים אחרי אמא אווזה פונות גם בנותיי, גילי קמה אף היא ופונה ימינה, אני שמה לב שהאפרוח הרגיש שלנו ירדן פונה אף הוא לאותו כיוון ומשדר לקהל אמא לא לבד – אני מלווה אותה. אנחנו עולים לבמה, מנשקים את במאי הסרט אופיר טריינין ואת הצוות שלו ונעמדים אל מול הקהל. שנים של הרצאות וכנסים מול קהל רב, שנתיים שלמות של הופעה עם מסע חיי "ברוך שעשני אישה" לא הכינו אותי לרמת התרגשות שכזו, הלב מאיים להתפוצץ. אם לא די בכך, כאילו בסימן מוסכם מראש מחליטים 500 אנשים בקהל להעצים את אהבתם אלינו ואל הסרט שראו, נעמדים ומוחאים כפיים. אני מביטה אל האפרוחים שלנו, הם כל כך נבוכים, כל כך מתרגשים, מגיע להם שיעריכו אותם, שיפרגנו להם. הם כל כך גיבורים שאין להם מושג על מה המהומה, מבחינתם הם עשו את מה שכולם היו אמורים לעשות, לקבל ולאהוב בלי תנאי את ההורה שלהם. ולמרות זאת הם בהלם, אף אחד לא הכין אותנו למעמד עוצמתי שכזה. אני מביטה אל הקהל, סורקת את השורות הראשונות מנסה לאתר את שירלי אשתי בקהל, מי חשב לפני שלוש שנים בסצינה הראשונה שצולמה שכשאעלה לבמה בהקרנת הבכורה של הסרט אשתי תשב בקהל וזו שתעמוד לצידי תהיה אם ילדיי ולא אשתי. מי חשב שסיפור האהבה ששמו אף היה זוגיות לנצח, יסתיים בסוף שכזה, בפרידה, בהתחלות חדשות – משפחה בטרנס. כל כך הרבה מחשבות רצות לי בראש, אני משחזרת 3 שנים של תהליכים שלעיתים נדמה היה שלעולם לא יסתיימו, נזכרת בצמתים הראשיות במסע חיי, בתאונת הדרכים הקשה שעברתי בגיל 6, במעבר כילדה לקרית ביאליק, בגירושים של הוריי, בהתאהבות בגילי, בפציעה בצבא ובשיקום הארוך לצידה, בלידות של ארבעת ילדיי, בקריסה הכלכלית שחווינו, ביציאה שלי מהארון, בתהליך הקשה שעברנו בבית, בניתוח ששינה את חיי מהקצה לקצה, בחידוש הנדרים עם גילי, ביום בו הודיעה לי שהיא לא אוהבת אותי יותר - היום בו הבנתי שאיבדתי את האחת וביום בו גיליתי שמצאתי את האחת, ביום בו הבנתי שזו הייתה האחת שלו ואילו זו היא האחת שלה. ביום בו השלמתי לחלוטין עם הנשיות שלי אל מול הגבריות שלי, ביום בו הבנתי שהעוצמה האמיתית שלי כאשה היא השילוב בין השניים. ברוך שעשני אישה – זהו מסע חיי.

  • ואם אני אינני אני...אז מי אני בכלל ? (חלק שני)

   מה התחושות הללו לעזאזל ? מדוע אני מרגישה שאני כלואה בתוך חליפת שריון של אבירים כשרק עיניי מציצות מבעד למסיכה? כמה מרשימה היא אותה חליפה, אז איך זה שאני נחנקת בתוכה ? אני אוהבת ספורט, לגו, אוהבת לשחק עם בובות חיילי פלסטיק, עם גולות, אז מדוע קשה לי כל כך ? אני גונבת לאימי בגד, תחתון, גרביונים, מסתגרת בחדרי ונושמת. מחבקת עצמי חזק כאילו נפגשתי עם עצמי לאחר תקופה ארוכה של פרידה. מתקשה להיפרד, ומשאירה את הגרביונים, מתחת למכנס כדי לישון שלווה בלילה, מצמידה את כפות רגליי זו לזו, מדברת לעצמי כאשה ונושמת שוב. איך זה שבאמצע הקיץ אני ישנה עם גרביונים ומכנס ומרגישה כה נינוחה ולמחרת בבוקר אני יוצאת מהבית עם מכנס קצר ומרגישה שאני נחנקת מחום ? אין לי ברירה. אני חייבת לייצר לעצמי את התחפושת המרשימה ביותר, כזו שלא יחשדו בה לעולם, כזו שתאפשר לי להמשיך ולברוח, לחיות בין חלום למציאות, בין גן עדן לגיהינום. הופכת להיות עמית מסמר הערב, המנהיג הבלתי מעורער, המצחיק, הכריזמטי, השנון, הספורטאי, החתיך, המקובל, המוביל. מי אני ? מה אני ? מה התחושות הללו לעזאזל ? כמה קשה לי. הכי קשה הבדידות. אין את מי לשתף. אין למי לספר. אין עם מי לחלוק. מלחמה אינסופית בין הראש, הלב והגוף. מרגישה כל פעם שאחד מהטריו בוגד בי.

  הצג הכל
  עמודים (24)
  • ברוך שעשני אישה | עמית צוק | הזמנת הרצאה

   ברוך שעשני אישה - עמית צוק אני מזמינה אתכם להרצאה מרתקת - הסיפור המלא מאחורי הסרט "משפחה בטרנס" זוכה פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים דוק אביב. היא הופעה על סיפור מרתק על אהבה, העצמה, אתגרים בלתי אפשריים, סיפורי חיים של משפחה שלמה ששזורים אחד בתוך השני ולעיתים נראה כי הסערות אינן רוצות לעזוב ורק כח אחד הוא שיכול לכל הסערות הללו. שמי , הייתי נשואה ל 20 שנים. יחד היינו מגיל 15, יחד גידלנו אחת את השנייה, יחד בנינו בית וגידלנו 4 ילדים. הכל היה פשוט מושלם עד שיום אחד הרגשתי שאיני יכולה יותר, שאני נחנקת בתוך גופי. אחרי 25 שנים של זוגיות צמודה הימרתי על חיי ויצאתי מהארון. התגובה של , של ארבעת ילדינו היא שנתנה לי את הכח לצאת למסע חיי, להמשיך לנהל משפחה תוך שאני עוברת תהליכים פיזיולוגיים ונפשיים שאין דומה להם. כל פעם שחשבנו שאנחנו בסיומה של סערה, הגיע סערה חדשה שאיימה לפרק את הלהקה המלוכדת שלנו. איחדנו כוחות, התכנסנו, נשענו..... לסערה אחת נוספת לא יכולנו. רוצים לשמוע את הסיפור המופלא שלנו ? את הסיפור שמאחורי הסרט שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל דוק אביב, היה מועמד לאוסקר וזכה לתשבוחות מכל מבקרי הקולנוע בארץ ובעולם? ברוך שעשני אישה עמית צוק גילי צוק גילי צוק משפחה בטרנס הזמינו גם אתם את ההופעה ברוך שעשני אישה יישוב ארגון חוג בית חברה שלח אחד או יותר מהשדות לא מולאו כראוי. אנא נסו שוב. תוכלו ליצור עימי קשר בנייד: 052-7975500 מה אמרו על ההרצאה ברוך שעשני אישה ? עמית צוק מדהימה ! הופעתך המרתקת ברוך שעשני אישה חשפה סיפור חיים עוצמתי, מורכב ומרגש. צעד אחרי צעד שיתפת במחשבותייך, פועלך ורגשותייך, במעלה החיים. מאחלת לך אושר, בריאות והמשך עשייה חברתית פורייה. שמחתי להכירך, תודה רבה ההופעה של עמית צוק - ברוך שעשני אישה - מדהימה ומעניינת. עמית מעבירה אותה בצורה הכי אמיתית שיכולה להיות ובאופן רגיש ביותר. עונה על כל השאלות, גם ה"קשות" ולא מסתירה כלום. במשך שעתיים נתנה לנו להיכנס ממש לתוך ליבה בצורה מאוד אינטיליגנטית. מאוד מומלצת למי שרוצה לחוות משהו קצת אחר ולנסות להבין עולם שרחוק לחלק מאיתנו. תודה לך עמית על וערב מרתק. חוג בית מהרגע שהייתי בהופעה שלך ברוך שעשני אישה , עמית, מרגישה ש"הפכת" את עולמי . מעולם לא נתקלתי באשה לוחמת, אמיצה, ומעוררת השראה כמוך. עמית צוק - את דוגמה חיה שחלומות באמת מתגשמים, שהכל אפשרי אם רק נאמין! שאסור אף פעם לוותר על האמת שלך ! שאם בוחרים בדרך הנכונה הכל מסתדר .

  • ברוך שעשני אישה | תגובות הקהל | עמית צוק

   ברוך שעשני אישה - תגובות הקהל בשנים האחרונות חציתי את ארץ ישראל והעברתי את המופע - ב אני חולקת עמכם במופע סיפור חיים לא שיגרתי מלא באתגרים, צחוק ובכי, כאב ואהבה. מופע הכולל בתוכו מסע חיים מטלטל כולל קטעי סרטונים מהסרט שצולם עלינו, קטעי יומן אישי, הסברה בנושא מגדר, זוגיות, קבלת האחר, וריאציות משפחתיות ועוד. ועוד כבר חוו את המופע וזה מה שהיה להם להגיד: רוך שעשני אישה עשרות ישובים, וועדים, חברות, ארגונים, בנקים, חברות הייטק, חוגי בית כל ההמלצות הרצאות לחוגי בית הרצאות לחברות הרצאות ליישובים הרצאות לארגונים גדולים הרצאות לבתי ספר הופעות בחו"ל arrow&v המלצה על הרצאתה המרתקת של עמית הזמנתי את עמית להרצות בפניי צוות הגננות והמטפלות של גני הילדים בקיבוץ. לא פרסמתי את נושא ההרצאה או את שמה של עמית בכדי לשמור על אפקט ההפתעה... ואכן, מהמשפט הראשון של עמית ועד שיר הסיום שהיא שרה לנו... כל הנשים היו מרותקות. גם אלה שהיו חייבות ללכת בשביל לשחרר את הבייביסיטר בבית... השאירו את הילדים לבדם ונשארו לשמוע את עמית שריתקה אותנו, ריגשה אותנו וחלקה אתנו את סיפור חייה . כמו שקיוויתי- עמית העבירה מסר לקהל הנשי- שמותר ללכת עם רגשות וחלומות. שמותר להקשיב לקול הפנימי ולא לוותר. התרשמנו מאוד מההתמודדות של הילדים של עמית עם הסיפור. היה מדהים ומרגש. השאיר חותם וחומר למחשבה, לכל אחת ואחת לגבי חייה הפרטיים והכי חשוב- שכנשות חינוך- עבר מסר של קבלת השונה, של קבלה של כל ילד וילדה כמיוחד/ת במינו/ה . תודה לך עמית. יישר כח ובהצלחה! לימור מנהלת הגיל רך וכל צוותי חינוך גיל רך- קיבוץ המעפיל סוג הופעה: לימור מנהלת הגיל רך וכל צוותי חינוך קיבוץ המעפיל הרצאות לחוגי בית עמית המדהימה! תודה על הערב הנפלא שהיה לנו בזכותך! שלושים נשים שבאו לציין את יום האישה שהפך לעוד יותר עוצמתי ומרגש בזכותך ובזכות הסיפור שלך "ברוך שעשני אישה" ! לא השארת אף אחת אדישה, ברפת מלא מחמאות וזו ההזדמנות הפרטית שלי להגיד לך תודה!!!❤️ את מיוחדת, את מופלאה, את משהו מיוחד! סוג הופעה: ריטה פפר יום האישה בגן הדרים הרצאות לבתי ספר אני וצוות ביה"ס זכינו לפגוש ולשמוע את עמית צוק בהופעתה - . במשך מפגש של שעה וחצי עמית חשפה בפנינו את סיפור חייה הייחודי אשר השאיר בכל אחד ואחת מאתנו שק רגשות, תחושות, שאלות בדבר נושאים משמעותיים כמו משפחה, יחסים, ילדים, חברות, זהות ועוד... המפגש כלל שיחה פתוחה עם הקהל, קטעי וידאו, קטעי שמע ואפילו קטעי שירה. הייחודיות בהרצאתה של עמית בא לידי ביטוי בשני דברים מרכזיים: האחד – האופן בו סופר הסיפור. האותנטיות, הפתיחות, החשיפה הכל כך שלמה של מה שחוותה גרמה לכולנו להקשיב בקשב רב לדבריה. השני – החיבורים בסיפור. הסיפור מגולל בתוכו השקה לנושאים טעונים ומגוונים אשר כל אדם יכול למצוא משהו בסיפור אליו הוא מתחבר. אני ממליץ בחום להזמין את עמית ולשמוע ממקור ראשון את סיפורה. הצוות כולו יצא נפעם ונרגש מההרצאה. ברוך שעשני אישה סוג הופעה: איתי קנטור מנהל בית הספר פעמונים רעננה הרצאות לבתי ספר הערב נערכה בויצ׳ו חדרה הרצאה בשם ״ ברוך שעשני אישה״. סיפור חיים מרגש. מרתק. מספר על בחירתה של של עמית צוק - טראנסג׳נדרית שהפכה מגבר נשוי עם ילדים לאשה. קהל רב נכח באולם, בכה וצחק וחיבק. נחשף לסיפור שכולו אהבה. תהליך שעמית חוותה ואפשרה לנו להציץ אל תוך חייה ממקום של שלמות. זהו סוד כוחה בהעברת המידע שהיה מוסתר אל קדמת הבמה. היא נגעה בכולנו, ריגשה את כולנו, הצחיקה את כולנו - בקיצור רוצו לראות!!! סוג הופעה: שרה לבוצקין מנהלת ויצ"ו חדרה הרצאות לארגונים עמית יקרה, אני מבקשת להודות לך בשמי ובשם צוות בית החינוך שלנו " רחל המשוררת" בכפר סבא, על המפגש המרתק באירוע שערכנו. כשהזמנו את הצוות למפגש איתך, לא סיפרנו מה יהיה נושא ההרצאה. במהלך המפגש המרגש איתך, חשפת בפנינו את התהליך המיוחד שעברת את וכלל המשפחה שלך. עמדת בגאווה ואפשרת לנו לשאול את השאלות הכי אינטימיות, הכי קשות וכואבות ולימדת אותנו שיעור בהגשמת חלומות!! אני חייבת לספר לך, שימים רבים אחרי ההרצאה שמך והסיפור המרתק שלך הדהד בחדר המורות והשיח טרם דעך. בהערכה רבה, מיכל עזרא מנהלת בית חינוך רחל המשוררת סוג הופעה: מיכל עזרא מנהלת בית החינוך רחל המשוררת כפר סבא הרצאות לבתי ספר היי עמית, תודה מכל הלב על ההופעה באירוע שלנו. פשוט לא מפסיקים לדבר על ההופעה שלך גם אחרי. היה מדהים, מרתק, מרגש ומצחיק. נהנינו מכל רגע!! את אישה מהממת ועוצמתית ואני בעיקר שמחה שהקשבת לקול הפנימי שלך והלכת עם האמת שלך. מבטיחה לפרגן, להמליץ ולספר לכולם. ברוך שעשני אישה סוג הופעה: טל בראון מנהלת מרפאת שילת תל מונד הרצאות לארגונים Wow 3 אותיות שאומרות הכל, למרות שבקמפוס יש לנו מגוון של הרצאות מכל עולמות התוכן, מנהיגות, העצמה, אינטליגנציה רגשית ועוד.. היום היה משהו אחר, אחר לגמרי! ממש ככה ! עמית, טרנסג׳נדרית סיפרה לנו את התהליך שהיא עברה,מצחיקה, מרגשת ואף זמרת 😉 עמית שיתפה באתגרים שהיא עברה מאבא נשוי לאישה עם 4 ילדים, בגיל 40 יצא להגשים את החלום של להיות אישה... ברוך שעשני אישה זה לא רק סיפור חייה זה העברת מסר של קבלת האחר , ההכלה. עמית הצליחה להביא סיפור מרגש בהעברת מסרים רבים . עמית - תודה! ותזכרו! ואהבת לרעך כמוך גם אם הוא לא כמוך❤️ סוג הופעה: סנדרה פריינטה אבישר מנהלת קמפוס הדרכה בנק הפועלים הרצאות לארגונים עמית צוק היקרה. אולי את רגילה להופיע בערבים, אבל הרמת לנו להנחתה את כל היום. יצרת שיח ותרמת לפתיחות שלא היתה כמוה. נהדרת שאת. כולם עפו עלייך, האיכות שלך, האומץ, הסיפור, הפרזנטציה והשירה. עין אחת לא יצאה יבשה. תודה גדולה!!!!!! בטוחה שעוד נתראה רבות בבנק סוג הופעה: איילת שניצר אגף הדרכה בנק הפועלים הרצאות לארגונים היי עמית יקרה , אתמול היינו בהופעה שלך - . היה יותר ממושלם! היה מצחיק, מרגש, מעניין, מסקרן, חלקנו הזלנו דמעה, חלקנו הצטמררנו וחלקנו נשארנו עם פה פעור. את אישה מעוררת השראה, אישה חזקה ועוצמתית. את אישה במלוא מובן המילה! ההרצאה שלך עוררה אצל כולנו הרבה מחשבה, הרבה שיחות ובכלל הסתכלות אחרת על החיים המורכבים של כולנו בכלל ועל התהליך האמיץ שעברת בפרט. חיבוק חם והמון הצלחה עמית בהמשך דרכך המיוחדת והאמיצה ושוב תודה מכל הלב. כמובן שממליצה בחום ! ברוך שעשני אישה סוג הופעה: אפרת בר מנכל"ית ארגון המורים הרצאות לבתי ספר פשוט מדהים.!!!! אני רוצה להודות לעמית צוק על אחת ההרצאות היותר טובות שהיו אצלי . הרצאה מרגשת מרתקת ומצחיקה, על החלטה לא פשוטה ללכת עם האמת שלך. ריתקת מעל ל 150 אנשים שפשוט לא מפסיקים לדבר מאתמול רק על זה. ממליצה בחום - אל תפספסו. אצלי כבר יש ביקוש לתאריך נוסף להופעה שלה... ברוך שעשני אישה סוג הופעה: אביב הרצאות אצל אביב בסלון הרצאות לחוגי בית עמית היקרה אין מילים בפי שיכולות לתאר את מה שעובר עלי מאז ההופעה שלך אתמול. אין לתאר את ההערכה שלי מנטלית וריגשית לתהליך שעברתם את ובני משפחתך. יכולת ההכלה הסובלנות לצרכי כל אחד אינם דבר שבשגרה. ההופעה המקצועית מעבירה את המסר ברגישות מופלאה. תודה ששיתפת אותנו בתהפוכות חייך. תודה שעשית זאת עם כל כך הרבה הומור וחן. ומשהו נוסף... המון חברים אמרו לי שלא נחשפו לנושא בטח לא בצורה גלויה ישירה ואיטלגנטית ( בניגוד למה שמקבלים דרך המדיה ) כמו שהוצג ולכן היו מרותקים. ממליצה בחום על . ברוך שעשני אישה כולם המשיכו לדבר על זה גם במסגרת קבוצת הווטסאפ שלנו. אני חושבת שאת בחורה מדהימה עם המון כוחות. מאחלת לכל משפחתך הרבה אושר. סוג הופעה: דינה מבשרת ציון הרצאות לחוגי בית אירחתי את עמית צוק בהרצאה " " במסגרת אירועי התרבות לחודש הגאווה, שעורכת המועצה האזורית חוף השרון. ברוך שעשני אישה בהופעתה שיתפה עמית את הקהל בסיפור חייה המאתגר והמדהים . היא עשתה זאת בתבונה, בהומור ותוך הבנה עמוקה של מכלול הנושאים המעניינים את השומעים. המפגש קולח ומרתק וחושף את המשתתפים לסיפורה האישי האמיץ והנחוש של עמית, למשפחתה הקרובה האוהבת המהווה מופת של אינטיליגנציה רגשית וגם לתגובות המעגלים החברתיים הרחבים יותר המתקשים להכיל ולסייע. זוהי הזדמנות נדירה השולחת זרקור לכך שהשונות בינינו אינה קשורה בהעדפה המינית אלא ביכולת האישית להכיל ולתמוך. זו גם הזדמנות להיחשף ליסודות האיתנים הנבנים מאהבה ותמיכה, אומץ ונחישות. ההופעה מומלצת בחום!!! סוג הופעה: אורלי הדס מנהלת התכנית למבוגרים במועצה אזורית חוף השרון הרצאות ליישובים הערב חווינו מפגש מרתק. כואב. אמיץ. נוגע ללב עם עמית צוק שערכה עם הקהל הרב שישב במועדון בקיבוץ בית זרע - את מסעה 'מסע הגיבורה'. בעיני מסע ייחודי של אישה שהייתה כלואה בגוף של גבר והרגישה בכך מגיל צעיר מאוד. " ". הערב היה קולח. מרתק. מעניין. מסעיר. מרגש. נוגע ללב. שופע הומור עצמי והומור כללי. נבון. ליווינו אותה ואת משפחתה, כאב וכאם, בעיקר כאדם, שמסוגל ויכול בכוחות נפש אדירים, בתעצומות נפש להתמודד עם הכוחות ועם המכשלות הפנימיים והחיצוניים, עם אביה ואמה, משפחתה וארבעת ילדיה שגדלים להיות חזקים, נוכחים ומתבוננים 'לאמת בעיניים' בתבונה, באומץ ובכאב. עמית מגלה לעצמה ולנו את נפתלות התהליך עם 'האחר' שבתוכה ועם המציאות, עם הפחד והכאב, הייסורים והבדידות. איך כל זה נארג בחיי היום יום שלה - שלהן ובמעברי החיים. מסע הבא עם היצרים והדחפים, מסרי המשפחה והחברה, כשהיא מסתייעת בכוחות נפשה בעזרת האהבות שלצידה עד השגת מטרתה. הערב זורם, משובץ בסרטונים, במכתבים שלה אל ילדיה, אל הוריה, אל בת זוגה, ושלהם אליה. 'אין רגע דל'. עמית עומדת באומץ, ללא מסכות שיש לאדם במסע קשה ועמוק שכזה - ומנצחת! לבי החסיר פעימה. שלחתי לה ממקום מושבי אנרגיות טובות שתעמוד בכך. הערב מומלץ בחום רב ובאהבה לכל הקהלים שמוכנים לתת מקום ולשמוע את סיפורה האמיץ דקה אחר דקה. ברוך שעשני אישה סוג הופעה: ד"ר לינה ארנון קיבוץ בית זרע הרצאות ליישובים לעמית היקרה ! הגעתי להרצאה " " כאשר הוסבר כי המרצה היא טרנסג'נדרית המספרת את סיפור חייה. ברוך שעשני אישה מעולם לא נחשפתי לסיפור אישי כה חשוף, מרתק נוגע ללב, אינטליגנטי ומרגש. עמית ריגשה אותי מאד ונגעה לליבי ביכולות שלה בפתיחות לנושא האישי והחברתי. שיעור ענק לכל בר דעת בעיני להכרת הנושא וקבלתו לחברתנו. הרגשתי שנכון להביא אותה להרצות בכנס לאחיות פלסטיקה הארצי. האחיות עוסקות בטיפול במרפאות, בחדרי ניתוח ובמחלקות בניתוחים לשינויי המין וטיפול לפני ואחרי הניתוח, וכן נפגשות במטופלים רבים שעוברים שינויים פיזיים ונפשיים שונים סביב נושא זה. בהרצאה זו נחשפת בפנינו הידיעה של הקושי הרב בכל התהליך והיכולת להתגבר בצורה כה יפה ע"י המרצה הנפלאה עמית. כמה חשובה ומבורכת התבונה, שיתוף הפעולה, האהבה והתמיכה והאופטימיות . ראיתי את האחיות מרותקות ומביאה מקולותיהן. ברוך שעשני אישה היא הרצאה מרתקת ומרגשת שפותחת בפנינו צוהר לתוך הקשיים האישיים הפיזיים, גופנים והנפשיים, היא פותחת את הלב לאהבה לעידוד, לתמיכה, לאמפטיה, לקבלה לחברה, לחיבוק, להבנה טובה יותר וליכולת הכלה. הרצאה מעולה, מרגשת ואנושית ומומלצת ביותר לאחיות ולכל אדם באשר הוא - אדם. ישר כח לעמית צוק ולכל משפחתה. בכבוד רב פביאן אטאל יו"ר האיגוד והועדה המארגנת החטיבה בסיעודית הארצית לכירורגיה פלסטית וכוויות סוג הופעה: פביאן אטאל יו"ר החטיבה הסיעודית לכירורגיה פלסטית וכוויות הרצאות לארגונים " " עשו לעצמכם טובה ורוצו לשמוע את הסיפור המדהים הזה !!! ברוך שעשני אשה עמית צוק, המסע שלך פשוט מעורר השראה! הופעתך הכובשת ריגשה וטלטלה. סיפורך האישי והדרך בה את מספרת אותו הציפה אותי בו זמנית ברגשות של דמעות, צחוק ובעיקר אהבה על הכנות, החשיפה ועל מסע החיים שעברת. תודה לך. סוג הופעה: ענת אלפר מדריכת תעסוקה, בי"ח גריאטרי ראשל"צ הרצאות לארגונים עמית יקרה, ברצוני להודות לך על ההרצאה - , שהעברת לעובדות החברה ביום האישה ה 7.3.19, ברוך שעשני אשה ההרצאה הייתה מעניינת, מצחיקה, מרגשת ואפשרה לכולנו ללמוד ממך מעט על סיפור חייך המרתק. ריתקת את המשתתפות בדיבורך הקולח ובסיפורך המעניין, הרצאתך היוותה השראה לכל הנוכחים, כולל עבורי. בתום ההרצאה נגשו אלי עובדות רבות להודות על ההרצאה שהייתה מעוררת השראה ונתנה חומר רב למחשבה. היה לי העונג להכיר אותך. תודה רבה על הכל. סוג הופעה: סברינה גלדסברג נשיא מנהלת משאבי אנוש, הלן דורון הרצאות לחברות אתמול חגגנו את יום האישה במשפחת מטליקון והיתה לנו הרצאה מרתקת!!!! - הרצאה שגרמה לנו לבכות, לצחוק, והכי חשוב לחשוב המון ולהבין שאין מה שיעמוד בפני הרצון! עמית צוק- את נדירה! גרמת לכולנו לדבר ולחשוב וגם לקום בבוקר עם מחשבות אשרייך! את אישה מיוחדת חזקה אמיצה ולא פחות מצחיקה תודה לך על ערב מיוחד וממליצה בחום רותח על ההרצאה שלך! חיבוק גדול מכל נשות מטליקון ברוך שעשני אישה סוג הופעה: שרית בן ארויה רכזת רווחה מטליקון הרצאות לחברות וואו. כשסיפור מדהים פוגש מספרת מוכשרת וכובשת, כנראה שאי אפשר לטעות. עמית יקרה, ההחלטה להזמין אותך לרגל יום האישה אצלנו בקיבוץ הייתה כל כך נכונה ומוצלחת. תודה לך על הרצאה מרתקת, מעוררת השראה, מעוררת חשיבה, נגישה, מצחיקה ומרגשת. תודה על השיתוף ועל הפתיחות. נותרנו נפעמות. התגובות הנלהבות והנרגשות פשוט לא מפסיקות לזרום. תמשיכי לספר את הסיפור שלך , מקווה שיגיע לכמה שיותר אוזניים ולבבות. ברוך שעשני אישה שלך, קרן, קיבוץ העוגן סוג הופעה: קרן קיבוץ העוגן הרצאות ליישובים עמית יקרה ההרצאה שלך , הינה מקור השראה, סיפורים וחוויות מתובלים בהומור, מכתבים, קטעי ווידאו מרגשים עד דמעות - פרשו בפנינו את ספור חייך השונה והמרתק ומלא האתגרים. ברוך שעשני אישה ערב זה היה עבורנו- צוות מחלקת טפול נמרץ ילדים, בי"ח רות לילדים, המרכז הרפואי רמב"ם, דוגמה ומקור השראה איך ראוי ורצוי לשאוף ולהגשים חלומות תודה על פתיחותך והיענותך לשאלות הצוות, תודה על ערב מרתק, מסקרן ומרגש. בברכה חמה איריס שטיין וכל צוות המחלקה סוג הופעה: איריס שטיין אחות אחראית המחלקה לטיפול נמרץ פגים וילודים הרצאות לארגונים הי עמית. הייתי אתמול בהופעה שלך - . היית מדהימה !! מרגשת !! מצחיקה !! אני לא מפסיקה לדבר ולספר עלייך מהבוקר. אני ממליצה בחום בקבוצות הוואטסאפ של מנהלי התרבות ושל היועצות לקידום מעמד האישה. תודה רבה על אחד הערבים הכי מרתקים ומרגשים שחוויתי ! ברוך שעשני אישה סוג הופעה: קרן סביון רכזת אירועים מועצה אזורית בני שמעון הרצאות ליישובים עמית היקרה תודה על הרצאה מרתקת, מעניינת ומצחיקה! נדיר שבהרצאות אפשר רגע אחד להתרגש עד דמעות וברגע השני להתפקע מצחוק! הדרך שאת מציגה את המסע שלך פשוט מעורר השראה! ממליצה לכל אחד ואחת לראות את הסרט ומיד אח"כ לראות את ההרצאה (אפשר גם הפוך) תודה רבה לך!!! סוג הופעה: שני רכזת תרבות בית קמה הרצאות ליישובים המלצה על המופע " ". שמחנו לארח אותך בנעמ"ת מרחב ראשון לציון בערב לציון היום הבינלאומי למעמד האשה. הופעתך כבשה את כולנו, ריגשה וטלטלה. סיפורך האישי והדרך בה את מספרת אותו הציפה אותנו בקשת של רגשות שגרמו לנו לדמוע, לצחוק ובעיקר לאהוב אותך על הכנות, החשיפה ועל מסע החיים שעברת. סיפורך האישי נוגע בנימי הנפש, מהדהד ומעלה את המודעות לנושא ולשינויים שהחברה הישראלית עוברת. בשמי ובשם כל הקהל שהיה בערב זה, אנו ממליצות בחום על ההופעה מעוררת ההשראה של פתיחות לקבלת האחר והתמודדות עם דעות קדומות. ברוך שעשני אישה לכו לראות את ברוך שעשני אישה. סוג הופעה: ד"ר חדווה הלר יו"ר נעמת מרחב ראש"צ הרצאות לארגונים אמש, "יום האשה" האם כעת אני יודעת להעריך יותר את העובדה שקיבלתי את עצמי "על מוכן"? לא הייתי צריכה להתאמץ או לעבור דבר מכל מה שעמית עברה כדי להיות "אשה" הסיפור שלא יאמן גבר חכם,אינטליגנט,מצליח,איש משפחה לתפארת... לא איזו גחמה, לא תסביכים.. טעות שכלאה אשה בגוף של גבר שהובילה את עמית לעבור שבעת מדורי גהנום כדי לפתור אותה חיבקתי "אותך" ואמרתי "לך" שאני מעריצה רק דבר אחד "בך" את החוכמה והמסר הנהדר ששלחת אותי איתו אל חיי שלי ממליצה בחום על ההרצאה של עמית צוק - . ברוך שעשני אישה סוג הופעה: כנענית רבלין מופע באודיטוריום בת ים הרצאות לחוגי בית עמית צוק התארחה במסגרת אירועי יום האישה במרכז אחת לאחת - מרכז לצמיחה נשית, ויצו סניף תל אביב. בהרצאתה " " חשפה עמית את סיפור חייה המרתק. האומץ לבחור בחירות אישיות שמשליכות על הסביבה, על המחירים ששילמה בעקבות בחירתה, על קבלה / אי קבלה של משפחתה וסביבתה הקרובה. ההרצאה הייתה מלווה במצגת חייה ומסמכים אישיים ממהלך המסע שלה עם משפחתה. ההרצאה הועברה בצורה מרתקת, מרגשת, מעוררת השראה ומתובלת בהומור. ניכר בפועלה שהתשוקה להעברת החוויה והעוצמה של האתגרים המערכתיים והאישיים מאוד בוער בקרבה. בדרך הייחודית שלה, עמית מצליחה לרגש ולרתק את הקהל. הקהל מאוד נהנה מהרצאתה והתייחסותה לשאלותיו בצורה אוטנטית וסובלנית. ממליצה בחום על ההופעה ברוך שעשני אישה. ברוך שעשני אישה סוג הופעה: הדסה רז פזרקר מנהלת מרכז אחת לאחת ויצו תל אביב הרצאות לארגונים עמית צוק יקרה ואהובה, יומיים חלפו מההופעה המטלטלת שלך - וחברותיי ואני עדיין לא מצליחות להירגע ממנה. ההופעה שלך פתחה עבור כולנו חלון לעולם זר לנו - עולמה של אישה טרנסג'נדרית. בכישרון מטורף שטחת בפנינו את סיפור חייך המטלטל ואת הדרך הארוכה שעברת כדי להגשים את חלומך להיות שלמה. אישה שלמה. סיפורך נדיר, מעצים ומעורר השראה אמיתית בקרב השומעים אותו. את אשה נדירה, חזקה, עם כוחות עצומים ויחד עם זאת, עם המון עדינות וחמלה. דמעות של כאב מהול בשמחה הציפו את כולנו במהלך הופעתך ונדמה שכל מה שרצינו - כל השומעות אותך - היה לחבק אותך בחום ופשוט לומר לך: כל הכבוד! נראה שמעטים האנשים שהיו מסוגלים לעבור את מה שאת עשית באומץ, ולמרבה הצער, הרוב היו בוחרים בחיים כפולים של הדחקה ודיכוי היצרים. שמחה כל כך שהזמנתי אותך לחגיגות ה-50 שלי, ויחד עם הנשים הקרובות לי ביותר נהנינו מכל רגע, ולקחנו לחיים אולי חלקיק ממה שעברת. תמשיכי לפעול למען קידום המודעות החשובה הזו של קבלת השונה בחברה שלנו. ברוך שעשני אישה - עשו לעצמכם טובה ורוצו לשמוע את הסיפור המדהים הזה. סוג הופעה: חגית מסיקה כהן חגור הרצאות לחוגי בית עמית צוק יקרה, היה מרתק לשמוע אותך. הופעה שנוגעת בכל אחת ואחד. היו רגעים שקנאה עמומה אחזה בי. לראות אשה שלמה, בטוחה ומחוברת לעצמה, זה מסוג הנעלמים הגדולים שרובנו נמצאים בחיפוש מתמיד אחריו במשך חיים שלמים. אשרייך שזכית. ברוך שעשני אישה - אשרינו שאת פה, להעביר את זה הלאה... סוג הופעה: רוית רביב מנהלת יחידת הגנים במכון אדלר הרצאות לחברות עמית היקרה, רציתי להגיד לך תודה, כל מי שנכח/ה בהרצאתך ברוך שעשני אישה יצא/ה נפעם/ת. סיפורך האישי המטובל בהומור ריתק את כולנו וריגש אותנו מאוד. הופעתך ואישיותך נותנת השראה לקבלת השונה/האחר, היוצא מהתבנית המוכרת והידועה. ההישגים הנחשפים בסיפורך כה רבים, אומץ לבך לעבור הליך כל כך קשה ומסובך, וגולת הכותרת יכולתך להעמיד את המשפחה "על הרגלים" ולגדל 4 ילדים חזקים, מאוחדים, בריאים בנפשם ופתוחים לקבלת האחר - פשוט נפלא. אני ממליצה בחום ואמשיך להמליץ - את גדולה. כל הכבוד!!!! סוג הופעה: מיכל ג'רסי מרכזת בכירה ברשות הממשלתית למים וביוב הרצאות לארגונים We at the Atlanta Jewish Film Festival were honored to have Amit join us following three screenings of her film FAMILY IN TRANSITION. Amit's honesty and openness with the audience provided our patrons with an intimate look at her experience. Some audience members teared up as they asked Amit questions, noting the emotional impact of her story. Many commented afterwards on how powerful a speaker, and how gracious a person, she was to share her time with the AJFF community. סוג הופעה: Katherine Price Crosby Community Programming Manager הופעות בחו"ל עמית היקרה, בשמי ובשם צוות המורות למדעי החברה מתיכון בליך, שלוח לך צרור של תודות על הרצאה מרתקת וחשובה שהעברת לתלמידי המגמה, תלמידי כיתות יא'-יב'. בהרצאה שיתפת אותנו בתהליך האישי שעברת במהלך החיים, תוך נגיעה בנקודות אינטימיות ואישיות מצד אחד, ובדילמות חברתיות מצד שני. ההרצאה מעוררת השראה ובהחלט מעודדת חשיבה. ההרצאה הקיפה נושאים שונים שמתחברים לתחום מדעי החברה כמו: מגדר, משפחה פוסט-מודרנית, סטריאוטיפים, דעות קדומות ועוד. ניכר שהתלמידים היו מרותקים. בתום ההרצאה התלמידים נשארו ושאלו שאלות רבות, ואת, במקצועיות, בסבלנות ובנועם השבת לכל שאלה, אינטימית ככל שתהיה. תלמידים רבים גם ניגשו לאחר מכן להודות לך באופן אישי. אני ממליצה על ההרצאה עבור תלמידי מדעי החברה בפרט, עבור תלמידים ככלל, ועבור צוותי הוראה. ישר כח! סוג הופעה: עליזה לנציאנו רכזת מדעי החברה בתיכון בליך הרצאות לבתי ספר עמית יקרה, יום האם ב"כלנית" משמש פלטפורמה להעצמה נשית ומזכיר לנו, כצוות, מהן נקודות החוזק שלנו ומהם הערכים המובילים ומנחים אותנו בעשייה היומיומית: עיקרון אהבת האדם והאמונה בעצמנו ובאחר, שיתוף פעולה, מחויבות מלאה לדרך, שיח בגובה העיניים עם התלמידים, סובלנות וקבלת האחר והשונה. הצוות שלנו מאמץ בהצלחה נשים וגברים מכל המגזרים בזכות היכולת שלנו לראות כל אדם באשר הוא אדם. כך גם התקשורת בינינו – ישירה ואמיתית, ומכבדת ככל שניתן. במפגש אתך זכינו לחוות, ולו רק למשך שעה אחת, שמץ מסיפור החיים המרתק שלך. באומץ רב ובישירות אין קץ שיתפת אותנו בדרך שעברת, מאתגרת וייחודית מאין כמוה. הנאמנות שלך לעצמך ולאמת שלך, המסע שעברת עם זוגתך ועם ילדייך, ההתמודדות היומיומית עם הקשיים – פנימיים וחיצוניים – והעובדה שיכולת להם, מעוררים בנו השראה ומספקים לנו פרופורציה להתמודדויות שלנו בחיים. במסעך את מובילה את הלפיד ומעניקה השראה לילדים, בני נוער ומבוגרים שזקוקים להעצמה, אומץ ותקווה. כאנשי חינוך ששמים לנגד עיניהם את החזון להוביל דורות של תלמידים לרגלי ערכים אלה, אנו מחזקים את ידייך ומעודדים אותך להמשיך לפעול במרץ להגברת הסובלנות בחברה הישראלית ולקבלת האחר והשונה. עלי והצליחי! בכבוד ובהערכה רבה, רמה וצוות "כלנית", כרמיאל. סוג הופעה: רמה מנהלת בית ספר כלנית כרמיאל הרצאות לבתי ספר ביום שישי זכיתי לשמוע את הרצאתה של עמית צוק על השינוי שהיא עברה בחייה. הכרתי אשה מדהימה,אשה בעלת כוחות על ,שנותנת לכל המאזינים להבין שכשרוצים משהו אפשר תמיד להשיגו למרות הקשיים והמכשולים שקיימים בדרך והשמיים אינם הגבול בשבילה ובשביל אף אחד. הרצאתה של עמית מרגשת,מפלחת את הלב,הדמעות זורמות וביחד עם זה צוחקים ומחייכים. במהלך ההרצאה התובנות והגישות משתנות אצל כל מאזין ומאזין ומתחזקת התפיסה שכולנו שונים אך יחד עם זה דומים והשוני הוא רק בראש. כולנו בני אדם וכל אדם זכאי לבחור את דרך החיים האישית שלו אשר מתאימה לו והכי טובה בשבילו.כל אחד צריך להלחם למען האושר האישי שלו. מצפה בקוצר רוח לעוד הרצאות מפיה של עמית. סוג הופעה: ראדה מנישביץ חיפה הרצאות לחוגי בית הייתה ההרצאה הכי מדהימה ששמעתי בזמן האחרון. כל כך התבאסתי שלא יכולתי להישאר לשיח בסוף. אישה מרתקת, אפשר היה להקשיב עוד שעות. מאחלת לך אושר והצלחה סוג הופעה: קרולין אסולין חיפה הרצאות לחוגי בית עמית יקרה, שמענו את הרצאתך המדהימה " ברוך שעשני אישה" ביום האישה לעובדות רשות החשמל. סיפור החיים המטלטל שלך ודרך ההתמודדות מעוררים השראה, הכישרון הגדול שלך והיכולת לספר את הסיפור עם המון הומור ויחד עם זאת עם המון רגש סחף את הקהל. את אישה עוצמתית מאוד ומשדרת את זה לכל עבר. תודה רבה על הכנות, הפתיחות ומעל הכל על המסר החשוב לקבל כל אדם באשר הוא אדם ללא קשר למגדרו, וכמובן להפוך את הלימון ללימונדה! יישר כוח ותודה רבה! סוג הופעה: נעמה הראל הממונה על השוויון המגדרי ברשות החשמל הרצאות לארגונים עמית צוק היקרה. הגעת לסניף הקריות במוסד לביטוח לאומי כהרצאה לפתיחת שנת 2019 . התאריך הינו ט"ו בשבט, חג שמסמל פריחה, לבלוב , התחדשות וצמיחה. לא יכולנו לבקש הרצאה מרתקת יותר מזו על התחדשות וצמיחה, על קבלת החלטות, על מסע אישי מטלטל ושינוי חיים מקצה לקצה שהפך אותך לאישה שלמה ומאושרת. ההרצאה מתובלנת בהומור עצמי, בחוויות מתקופת השינוי ובתהליכים הנפשיים והפיזיים שעברת. ניכר כי זכית במשפחה ובבת זוג תומכת שבלעדיהם אני תוהה אם כל זה היה בכלל אפשרי. יש בכוחך יכולות מדהימות לספר, לשתף, להעניק למשתתפים את היכולת לנסות להבין מה עבר עלייך, לנסות ולהתחבר לקשיים שחווית, את כאדם וכולכם כיחידה משפחתית. מאתמול, השיח במסדרונות אינו פוסק, כמובן שכל אחד לוקח לעצמו את מה שהוא מסוגל להתמודד איתו, ותוהה לגבי דברים כאלה ואחרים, שואל שאלות שמתעוררות לאחר עיבוד הדברים, די הגיוני, בכל זאת מעט קשה לעיכול. לאחר ההרצאה איפשרת שיח פתוח, נתת לכולנו הרגשה שכל שאלה ועדיף שתהיה מעניינת תתקבל בברכה ובאהבה, ענית לכולם בסבלנות בלי לשפוט, כל אחד ומה שהיה לו חשוב לשאול. מעבר לכל התובנות לאחר ההרצאה חייבת לציין כי יצאתי עם משפט חשוב מדברייך והוא מתייחס לגידול ילדייך, הכרזת כי את מחנכת את ילדייך לאושר. ואכן נראה כך, שילדייך גדלים להיות ילדים מאושרים, שלמים, מקבלים את השונה והאחר בלי לשפוט, ללא כל הבדל של דת, מין גזע ובטח לא מגדר. המשיכי את פעילותך הציבורית להעביר מסרים כה חשובים אלה, הלוואי וכל אחד מהמשתתפים בהרצאותייך ייצאו עם דבר אחד להמשך הדרך, דבר אחד שיעזור לו וייתן לו כח להמשיך בחייו, קשים , פשוטים ככל שיהיו. אני מאחלת לך בשמי ובשם עובדי סניף קריות במוסד לביטוח לאומי המשך עשייה מבורכת. שנה אזרחית נהדרת וחיים מאושרים , שלמים וקלים. כי לא מגיע לך פחות מזה. סוג הופעה: עינת פרייליך וועד עובדים ביטוח לאומי קריות הרצאות לארגונים עמית, אני מבקשת להודות לך על שנטלת חלק ביום ההערכות של סגל ביה"ס לקציני ים עכו. נחשפנו להרצאה מרתקת. "ברוך שעשני אישה" על המסע האישי והמטלטל , שעברת, יחד עם משפחתך, שבמרכזו עמד השינוי המגדרי שהפך אותך לאישה, אמא ורעיה. שיתפת אותנו בגילוי לב מעורר הערכה רבה והכנסת אותנו לנפתולי נפשך, בלי כחל וסרק. היכולת הוורבלית המדהימה שלך והכישרון לספר את הסיפור, אגב תיבולו בהומור שנון, הותירו אותנו קשובים ומסוקרנים עד תום. הבלטת בהרצאה את הפן האנושי, הערכי והחינוכי בתהליך זה, ונתת לנו הצצה להתבונן פנימה על מה שעבר עליך... הקדשת מקום נכבד במפגש לשאלות, עודדת שיח פתוח, נתת תחושה נינוחה ולא הבטת בשעון , גם כשההרצאה חרגה מגבולות הזמן שהוקצב לה... אני משוכנעת, שאנו כאנשי חינוך, קיבלנו ממך היום את המסר החשוב של מלאכת החינוך "כי אדם הוא אדם באשר הוא אדם" ללא קשר למגדרו, צבעו, מראהו, מוצאו וכו, וכי עלינו לנהוג בפתיחות ובסובלנות כלפי כל אחד ואחת . פעילותך הציבורית למימוש ערכים אלה היא בבחינת "נאה דורשת נאה מקיימת". אני מאחלת לך , בשמי ובשם סגל ביה"ס, המשך פעילות ענפה ומוצלחת, שנה טובה ומבורכת בכל מכל. סוג הופעה: דליה בן נון יו"ר ועד מורים קציני ים הרצאות לבתי ספר אני רוצה להודות לך על הרצאה שמעבר להיותה מלווה בתיאור מסעך האישי והמשפחתי המרתק, היא גרמה לנו להניח את כל התבניות המוכרות לנו, להניח בכנות את השיפוטיות בצד ולהבין דרכך את המורכבות הרבה והאתגרים האינסופיים כמעט, שטרנסג'נדרים גברים ונשים צריכים לעבור כדי לממש זכות בסיסית שהיא פשוט להיות הם. סוג הופעה: אורנה מנהלת הסיעוד ברמבם הרצאות לארגונים ממליצה מאוד על עמית צוק. סיפור מרתק על הבחירה בנשיות, על טרנספורמציה אומץ ועוצמה נשית במיטבה. עמית אישה עם חוש הומור אדיר מספרת סיפור שהוא הרבה מעבר לגבולות הדמיון ומה שהכי יפה - זה הסיפור של חייה. "ברוך שעשני אישה" מומלץ מומלץ מומלץ! סוג הופעה: נעמה עברון הרצאות ליישובים ערב טוב עמית, הבקר נתת לנו, לצוות האחיות בחטיבה ההמטו-אונקולוגית ברמב"ם, הרצאה במסגרת יום עיון שקראנו לו "כולנו רקמה אנושית אחת..." - המטפל, המטופל והמפגש הייחודי. אני רוצה להודות לך על הרצאה שמעבר להיותה מלווה בתיאור מסעך האישי והמשפחתי המרתק, היא גרמה לנו להניח את כל התבניות המוכרות לנו, להניח בכנות את השיפוטיות בצד ולהבין דרכך את המורכבות הרבה והאתגרים האינסופיים כמעט, שטרנסג'נדרים גברים ונשים צריכים לעבור כדי לממש זכות בסיסית שהיא פשוט להיות הם. זאת, מול הממסד, המשפחה והחברה. אני מאמינה שהיום במפגש המיוחד אתך, כל מי ששמע את הרצאתך, הרחיב את זווית ראייתו ופתח את ליבו. מאמינה שהמפגש אתך, באופן האותנטי שבו את מביאה את הדברים מחולל שינוי ומאפשר לראות שבעצם כולנו רקמה אנושית אחת. תודה רבה בשם הצוות כולו ויישר כוח! סוג הופעה: אורנה בן יעקב מנהלת הסיעוד בחטיבה ההמטו-אונקולוגית המרכז הרפואי לבריאות האדם - רמב"ם הרצאות לארגונים עמית יקרה, ברצוני להודות לך באופן אישי ובשם צוות "אופק נשי" על ההרצאה המרגשת שהענקת לנו השבוע. "אופק נשי" נותן מענה של מזעור נזקים, טיפול ושיקום לנשים על רצף הזנות, רובן ככולן מכורות לסמים/ אלכוהול. דברייך היו השראה בשבילנו – המאבק להגדרה עצמית, הזכות להיות נאמנות לעצמנו גם כשאנו בודדות מול רבים, האומץ לשחות נגד הזרם ולתת ביטוי למי שאנו באמת– כל אלה מכוונים אותנו כגוף טיפולי / שיקומי בעבודתנו עם נשים על רצף הזנות. חשוב לי לציין כי השלב החייזרי עליו דיברת בהרצאה הוא המקום הדורש את מירב הפתיחות, האומץ והחמלה; אנו מכבדות מטופלות בכל שלבי הרצף באשר הם ומקוות כי יותר ויותר אנשים יכירו בקיבעון של הגדרות נוקשות של נשיות וגבריות ובסבל הנגרם ע"י הנוקשות הזו; אני תקווה כי כולנו נלמד להיפתח לאינספור האפשרויות של ביטוי עצמי. אולי ביום מן הימים לא נצטרך להתאמץ בשביל לקבל את השונה, כי נהייה כל אחת היא עצמה, יחידה ומיוחדת, ללא צורך בהגדרה...מי יודע(ת)... מעריכה את הדרך המדהימה שעשית בחייך, את אומץ ליבך ואת נכונותך לשתף אחרים בדרכך ובמאבקך. בהערכה רבה ובשם כל צוות "אופק נשי" סוג הופעה: עפרה שילה מנהלת מרכז יום - אופק נשי הרצאות לארגונים עמית צוק יקרה, לא יכולתי להפסיק לחשוב ולספר לאחרים, איזה ערב חוויתי עברתי -ביום ראשון 18/9 בזכותך!! אין ספק שנושא ההרצאה לכשעצמו-"טרסנג'נדריות"- מהווה גורם מסקן,מעניין ,מחדש,"ומציצני משהו" התורם להצלחת ההנאה וההתרשמות החיובית של הקהל ממנה. אלא מה?-פעמים רבות מצאתי עצמי משכילה ונהנית לא פחות מפרמטרים נוספים אחרים. נהניתי מאוד מכושר רטורי מדהים,יכולת העברת נושא ברהיטות ,בבהירות,תוך שימוש באמצעי המחשה והומור. בגדול-איך להעביר נכון ,נושא בפניי קהל !! למדתי כללים ודרכים לפתרון משברים -מכל סוג ובכל גיל! למדתי איך ניתן לצמוח מכל משבר! הבנתי שעלי להעדיף את עצמי, את הבנתי לפי אילו ערכים לחיות ואת הדברים החשובים לי באמת ,ללא חשש מבקורת סביבתית !ולפעמים גם לאחרים מותר לוותר,להתפשר ואפילו להקריב למעני,או למען מטרות משותפות. וכמובן חזקתי את ההבנה עד כמה חשוב להיות אדם ללא דעות קדומות,לקבל את השונה,דעה אחרת,התנהלות אחרת תוך כדי ההכרה שכולנו בניי אדם! אז תודה על הכל, אמשיך לספר,לדבר ולהציע לאחרים לפגוש אותך מתוך ידיעה שזו אחת ההמלצות הטובות שיכולה להמליץ לחשובים לי. סוג הופעה: ריקי וינשטיין מתנדבת מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית-השרון הרצאות לארגונים שלום עמית, רציתי להודות לך מקרב לב על ערב כל כך מרגש, מעניין, משנה חיים ומקצועי – כל יחד. זה היה מורגש ביותר שנתת מכל הלב. המתנדבות שלנו יצאו נדהמות ומלאות בהשראה מהסיפור האישי שלך ומההתמודדות האמיצה שלך . הפתיחות, הדיוק, המצגות – כל דבר תרם לערב פשוט מושלם. לא אחת אמרה לי שזו הייתה הרצאה הכי טובה ומרגשת ששמעה במרכז – והיו הרבה הרצאות מוצלחות . העבודה שאת עושה בהעלאת מודעות היא משמעותי ביותר בחשיבותה ותתרום לשינוי חברתי בישראל כלפי הקהילה הטרנסג'נדרית. אני מאמינה שאתמול, הצלחת לגעת ולשנות תפיסתה של כל אחת בחדר ועל זה המון תודה. אני באופן אישי למדתי המון אתמול – במיוחד על טרמינולוגיה ודיוק החוויה. אני חושבת שההגדרה שלך, עמית, שאמרת שהיית "אישה כלואה בגוף של גבר" מאוד הולך איתי. הנטייה היא להגיד "גבר שרוצה להיות אישה" – ה switch הזה בהבנה כל כך משמעותי ואני מודה לך על הדיוק. תודה גם ההעלאות המודעות למושג של "STRAIGHT" – אף פעם לא חשבתי שההפך הוא "עקום". מאוד נכון ואשים לב לשימוש במושג הזה. את אשה מדהימה – נותנת השראה ואני מאחלת לך שנה טובה = מלאה באושר (וגם עושר), אהבה, קבלה, שלווה ושקט. סוג הופעה: בטי מרטין מנהלת המרכז לסיוע נפגעות תקיפה מינית - השרון הרצאות לארגונים אכן התגובות להרצאתך ממה שהספקתי לשמוע ולהתרשם, היו מצוינות, עשית זאת בחן ובהרבה אהבה ובעיקר הצלחת לעורר חשיבה, להעלות את הנושא למודעות, לאפשר לנו הצצה לאתגרים שניצבים בפניך, להתעודד מההצלחה שלך להבין מה תפקידנו כאחיות בנושא. הנושא חשוב לכולם ובפרט לנו כאחיות שמחויבות להתעדכן בכל התחומים על מנת שנהיה מקצועיות יותר בהדרכה ובטיפול שאנו נותנות, ועל מנת שנוכל לזהות מצוקות מבעוד מועד. מאחלת הרבה הצלחה בהמשך הדרך, בריאות לכולם ושנה נפלאה ומבורכת בהרבה טוב. חיבוק גדול סוג הופעה: גליה ניב מנהלת המחלקה לקידום איכות והנחיות מקצועיות, סגל אחות ראשית הרצאות לארגונים ב SAP אנו מעודדים שיח פתוח בנושא קבלת האחר וכחלק מתוכנית ה Diversity נחשפנו אתמול לסיפור המיוחד ומעורר ההשראה של עמית צוק. מהרצאתך ניתן ללמוד הרבה על הסתגלות למצב חדש, התגברות על מכשולים ואיך למרות הכל הצלחת לקיים חיי זוגיות ומשפחה מאושרים. ובקיצור איך עושים מלימון לימונדה! מתוך תהליך היציאה מהארון של עמית כטרנסג'נדרית, נולד הספר המיוחד אני רק רוצה להיות אני, ספר הילדים הטרנסי הראשון בארץ הממחיש את נושא קבלת האחר מזווית שונה. שוב תודה . סיפור החיים שלך מרגש. כמתנדבת בחוש"ן, היה לי מרתק לשבת מהצד ולהאזין לסיפור להט"בי כ-100% צופה ואף להרהר מחדש על הסיפור האישי שלי שדחוס ב-20 דקות, על איזה שאלות כדאי לעורר ואיך. בכל מקרה את עושה עבודת קודש! המשיכי כך. מאיה - סאפ ישראל סוג הופעה: אורית פישביין מנהלת הדרכה סאפ ישראל הרצאות לחברות הי עמית אני לא נרגעת מאתמול, יצאתי מוקסמת מכח הרצון שהיה לך, מהתמיכה המטורפת של גלית, האנרגיה והאושר שלך. , המצגות מקצועיות, באמת שאפו ענק! בוקר טוב עמית תודה על הרצאה מופלאה, ערוכה היטב ויזואלית, מוסיקלית, מרתקת ומרגשת. תודה ששיתפת אותנו בסיפור חייך המטלטל. דרך אגב, צוק היה תמיד שם משפחתך ? אין ספק שיש לו משמעות רבה בחייך. היי עמית. אני גרה במצפה אבי"ב, והייתי בהרצאה שלך. פשוט רציתי להגיד שההרצאה הייתה מאוד מעניינת, ואיכשהו היא מלווה אותי עד עכשיו. אין לי קשר לקהילת הלהט"בים, ובכל זאת התהליך שעשית מאוד נגע בי. איזה אומץ, כמה כוחות, להיות מי שאת באמת... את מעוררת השראה. ההרצאה הייתה מרתקת טל מצפה אבי"ב שיקמה רז מצפה אבי"ב סוג הופעה: שרי רכזת תרבות מצפה אבי"ב הרצאות ליישובים וגם עכשיו, סיפור חייך והחוויה של לשמוע אותו ממך ממשיכים ללוות אותי. את אישה חזקה עוצמתית ומיוחדת מאוד ! מאחלת לך חיים מאושרים . זכיתי אתמול בחוויה מיוחדת במינה - ממליצה בחום לשמוע את האישה המדהימה הזאת. הייתי מרותקת מההתחלה ועד הסוף סוג הופעה: יעל ישראלי כפר סבא הרצאות לחוגי בית עמית צוק יקרה , שמחתי לארח אותך אתמול בערב בסלון ביתי, ולשמוע ממרחק נגיעה את סיפור חייך המרתק שעדיין בהתהוות "ברוך שעשני אישה"... כמה עוצמות, כמה בחירות, כמה שאלות, כמה כמעט ולא, כמה תהיות עברת בחייך ובעיקר בשלוש השנים האחרונות . האומץ להתחבר למי שאת/ה בפנים הוא המשימה הכי קשה בחיי כל אחד מאיתנו . היציאה למסע החיפוש אחר הזהות החדשה שלך מגבר אינטיליגנטי, מצליח, אב למשפחה בת 4 ילדים, לתוך תהומות הנשיות, ההורמונים, מצבי הרוח, הבכי והצחוק מרתקים ומעשירים בתובנות. בניגוד לסטיגמות הקיימות את לא כוכבנית נוצצת ולא "גסיקה ראביט" את עמית שיכולה להיות המנהלת, החברה, השכנה, בת המשפחה של כולנו ומכאן החיבור אליך מעצים ומתרחש במיידי. אשמח ללוות אותך מרחוק בדרכך המרתקת גם בעתיד... מאחלת לך הרבה מפגשים משתפי חיים בהמשך, מפגשים שממשיכים להדהד בתוכנו גם למחרת. סוג הופעה: מיכל צוקרמן כפר סבא הרצאות לחוגי בית ורוצה לחזור על ההמלצה של מצפה אבי"ב על ההרצאה - ברוך שעשני אישה על ילד, נער, חייל קרבי, אב לארבעה ילדים שהפך בגיל 42 לאישה בתהליך מדהים עם טוויסטים בעלילה שהשאירו קהל רב במשך למעלה משעתיים מרותקים לסיפור בלי להוציא כמעט הגה (למעט דמעות וצחוקים...) היה ערב חזק מאוד, מרגש...ומסמך אנושי אותנטי. דרך אגב, לקראת האביב יצא סרט ביס על הסיפור שלה, אז תהיו אלה שיגידו שאתם מכירים אותה... אני פונה לכל רכזי התרבות ביישובי משגב עמית צוק - יותר ממומלצת!!!! סוג הופעה: שרית רכזת תרבות יישוב קהילתי שורשים הרצאות ליישובים בשם משתתפי/ות קורס להט"ב באוניברסיטת חיפה ובשמי כמרצה, אני רוצה להודות לך מקרב לך על מפגש מרתק ומרגש ביותר עימך היום. קיבלנו תמונה מאלפת, מלמדת, מעמיקה, אינטליגנטית וחוויתית על עולמך המיוחד כאישה טרנסג'נדרית, במסגרת המשפחתית אותה הקמת ואת ממשיכה. למדנו על המאבקים האישיים והתוך-פנימיים, על ההתמודדויות של בת הזוג וארבעת ילדיכן, סייעת לנו להכיר היבטים רבים של התהליך הארוך אותו עברת ועדיין, והנחית אותנו מה ואיך עלינו לעשות כחברה מכילה ואכפתית לכלל חבריה. גישתך הפתוחה והמזמינה אפשרה לכולנו לפגוש תחום פחות מוכר, פחות נגיש ובעיקר 'מרופד' בסטריאוטיפים קשים. הרצאה בקורס להט"ב - תואר ראשון בסוציולוגיה. סוג הופעה: ד"ר ריבי אפרת אוניברסיטת חיפה הרצאות לבתי ספר הי עמית, אני חושבת שהיית מצוינת. גם בדוגמה האישית שאת מציגה, גם באופן שבו העברת את הדברים, היית כנה ומרגשת. קיבלתי הרבה פידבקים חיוביים על ההרצאה - ברוך שעשני אישה והמושב היה מצוין ומעניין. בעיניי זה משמח כי זה מעיד על קבלת העניין כנורמטיבי יותר מבעבר. השתתפות בפאנל מומחיות לרגל יום האשה - וריאציות למשפחה המודרנית. סוג הופעה: ג'ני ברק היחידה ללימודי מגדר באוניברסיטת תל אביב הרצאות לבתי ספר עמית צוק מדהימה! הרצאתך המרתקת חשפה סיפור חיים עוצמתי, מורכב ומרגש. צעד אחרי צעד שיתפת במחשבותייך, פועלך וריגשותייך, במעלה החיים. מאחלת לך אושר, בריאות והמשך עשייה חברתית פורייה. שמחתי להכירך תודה רבה רבה מופע יום האישה מול כל קצינות שירות בתי הסוהר. סוג הופעה: אורית שצצלר שרות בתי הסוהר הרצאות לארגונים ההרצאה של עמית צוק - ברוך שעשני אישה - מדהימה ומעניינת. עמית מעבירה אותה בצורה הכי אמיתית שיכולה להיות ובאופן רגיש ביותר. עונה על כל השאלות, גם ה"קשות" ולא מסתירה כלום. במשך שעתיים נתנה לנו להכנס ממש לתוך ליבה בצורה מאוד אינטיליגנטית. למי שרוצה לחוות משהו קצת אחר ולנסות להבין עולם שרחוק לחלק מאיתנו. תודה לך עמית על ערב מרתק. מכל משתתפי ההרצאה במושב רועי בקעת הירדן. מאוד מומלצת סוג הופעה: פנינה מיזן רכזת תרבות במושב רועי, בקעת הירדן הרצאות ליישובים מהרגע שהייתי בהרצאה שלך, עמית צוק, מרגישה ש"הפכת" את עולמי. מעולם לא נתקלתי באשה לוחמת, אמיצה, ומעוררת השראה כמוך. את דוגמה חיה שחלומות באמת מתגשמים, שהכל אפשרי אם רק נאמין! שאסור אף פעם לוותר על האמת שלך ! שאם בוחרים בדרך הנכונה הכל מסתדר. שלכל אחד/ אחת יש את הייעוד שלו בעולם הזה, ואת מממשת אותו "big time". סוג הופעה: גלית שכטר השתתפה בחוג בית הרצאות לחוגי בית עמית צוק יקרה, תודה על סיפור מרתק ומרגש שהוציא את כולנו לסוף השבוע מלאים בנקודות למחשבה. את אישה מדהימה, במלוא מובן המילה, ראויה להערצה על הדרך שעברת. חיבוק גדול. סוג הופעה: טל ממן נטלי שירותי רפואה משלימה הרצאות לחברות הי עמית היפה והמקסימה. איזה מרגשת את עמית - למות. תדעי לך שהרבה בכו וגם אני . כולן ניגשו אלי אני מניחה שגם אלייך ואמרו איזה אינטיליגנטית איך היא ריגשה. הרבה מרצים יש להם סיפור חיים אישי ומרגש- החכמה היא להביא את הסיפור דרך מרצה מרגשת ואז זה בום לפנים ברמה מטורפת. כמה חשוב שאני שמעתי את ההרצאה המלאה. כשאני ממליצה על משהו וראיתי ושמעתי זה אחרת לגמרי. מאחלת לכן קודם כל הצלחה בפרויקט האישי . שתמשיכו לאהוב כמו שזה עכשיו נשיקות לשתיכן אנחנו בטוח נהיה בקשר, אוהבת יעל סוג הופעה: יעל לירן השתתפה בכנס אנשי עסקים הרצאות לחברות הזמינו גם אתם את ההרצאה ברוך שעשני אישה שלח

  • ברוך שעשני אישה | קטע מן המופע | עמית צוק

   קטע מהמופע ברוך שעשני אישה שאלו אותי מהי חירות עבורי ? להיות מאושרת. לקום כל בוקר להביט במראה, לראות את עצמי וללחוש – עמית, עשית את זה. לצאת לרחוב ולהיות אחת מכן, בגופי, במוחי ובנפשי. להיות אמא, רעיה, בת, אחות, מנהלת – אישה. נשמע פשוט עבור רוב האנשים, עבורי זו הייתה משימת הישרדות במשך 40 שנים. היום בו יצאתי מהארון, יצאתי מעבדות לחירות, הוא היום בו נשבעתי שלעולם לא אשים על עצמי מסיכה ולא משנה הסיטואציה, או הקהל. אני מי שאני. אני גאה במי שאני ובדרך בה עשיתי כדי להגיע להשלמה עם עצמי, אני גאה בגופי ולראשונה זה הרבה זמן גם לא מתביישת לאהוב את עצמי. אני מאחלת לכם שתמיד תהיו בני חורין להגשים את חלומותיכם, את שאיפותיכם וזכרו כי אתם ורק אתם אחראים לאושר שלה הופעה הכי מדהימה שתראו השנה במקביל להקרנת הסרט על חייה "משפחה בטרנס" בפסטיבל הסרטים דוק אביב, ולאחר שבמשך שנתיים הופיעה מול אלפי אנשים ברחבי הארץ, מגיעה עמית לחברות, ארגונים, יישובים וחוגי בית - עם ההופעה הכי מדהימה בארץ, ברוך שעשני אישה. שעתיים של צחוק ובכי של סיפור החיים הכי מאתגר שתשמעו. מספיק לקרוא את תגובות הקהל כדי להבין שאסור להחמיץ. ​ צפייה בסרטון פייסבוק טוויטר פינטרסט טאמבלר העתקת הקישור להטמעת הסרטון הקישור הועתק

  הצג הכל

© כל הזכויות שמורות לעמית צוק