משפחה בטרנס - עמית צוק

זוכה פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים דוק אביב

טרנספרנט בנהריה, כך קראו לסרט שלנו ב YNET כאשר יצאה הודעה לתקשורת על הקרנת הבכורה של "משפחה בטרנס".
שלושה חודשים לאחר שיצאתי מהארון יצר איתנו קשר הבמאי אופיר טריינין וביקש לצלם סרט דוקומנטרי על התהליך שאני עוברת ועל משפחתי שעוברת עימי את התהליך. החל מיוני 2015, תקופה קצרה לאחר שהתחלתי לקחת את ההורמונים, החלו צילומי הסרט "משפחה בטרנס" שהופק על ידי יס דוקו.
שנתיים וחצי של צילומים, ימים שלמים של מצלמות בבית, באירועים, בצחוק, בבכי, בסיטואציות כואבות, מביכות וכן גם מצחיקות, חודש שלם של צילומים בתאילנד כשעברתי את הניתוח התחתון וחתונה אחת נוספת. רגע לפני....
הדיון סביב שמו של הסרט היה לא פשוט, בתחילה חשבנו שיבחר שם שידבר על זוגיות מופלאה, אחר כך חשבנו שיהיה זה שם שידבר על התמודדות זוגית זו הסיבה שקראנו לספר שליווה את התהליך - "אהבה בטרנס" אך לבסוף אחרי אין סוף מהפכים והתמודדויות, הבינו כולם כי השם חייב לתאר התמודדות משפחתית עם התהליך המאתגר ביותר שקיים.

הסרט השני הנצפה ביותר בארץ לשנת 2018

נימוקי השופטים לקבלת הפרס:

הסרט "משפחה בטרנס" המבוסס על סיפור חייה של עמית צוק, משרטט בעדינות סיפור של זהויות שפוגשות זו את זו ואת עצמן מחדש, ומשתנות לנגד עינינו. חבר השופטים משבח את היוצר על האינטימיות והדינמיקה שיצר עם גיבורותיו ואת הדרך הבלתי אמצעית שבה הוא בוחר להשמיע את קולן. זהו סרט שמגיע בעיתוי נכון ומזכיר לנו את יכולתו של הקולנוע התיעודי לרענן את הדרך שבה אנו חווים את העולם ואת כוחו להציב סימני שאלה אל מול תפישות עולם מעוותות. התמסרותו של הבמאי לדמויות בסרט היא גם זו שמייצרת את הגשר בינן לבין הקהל ואת הקסם שנוצר במפגש בין שני אלו.